10 міфів з історії у котрі потрібно перестати вірити

3002
Підпишись на нашу сторінку у ФБ

Існують такі міфи, яким немає підтвердження, або ж навіть є пряме спростування, але у них досі продовжують беззаперечно вірити, адже ці історії передаються з покоління в покоління, набувши статусу “народних”. І ось 10 найпопулярніших з них:

1. Вінсент Ван Гог відрізав собі вухо.

Насправді, він відрізав лише мочку вуха, сам же слуховий орган залишився на місці.

2. Наполеон був низького зросту.

Стара байка про те, що Наполеон був маленького зросту і тому страждав комплексами і манією величі, не зовсім вірна, адже у нього був середньостатистичний зріст — близько 170 см.

3. Ньютон відкрив закон земного тяжіння, коли йому на голову впало яблуко.

Насправді, на роздуми про земне тяжіння його наштовхнуло яблуко, що просто впало поряд, коли він сидів під деревом.

4. Клеопатра — єгиптянка.

Насправді вона була родом із Греції.

5. Магелан здійснив навколосвітню подорож.

На жаль, великий мандрівник і дослідник загинув на середині подорожі, так її і не завершивши.

6. Шекспір вигадав Гамлета.

У цього відомого класика є багато творів, але більшість з них, в тому числі і про Гамлета — не вигадка Шекспіра, а його опис міфів та легенд, що вже існували в народі.

7. Джордж Вашингтон — перший президент США.

Насправді, першим президентом США був Пейтон Рендольф, котрого обрав Революційний Конгрес. А Вашингтон був аж п’ятнадцятим з американських президентів. Проте першим з них був обраний народним голосуванням.

8. У Гітлера були карі очі.

Існує міф, що у Адольфа Гітлера були карі очі. Але він нічим не підтверджений і був вигаданий для підсилення скептичного ставлення до цієї історичної постаті. На чорно-білих фотографіях може здатись, що очі в нього й дійсно темні. Але в кольорі, вони насправді мали сіро-блакитний відтінок.

9. Американське місто Салем прославилось тим, що у ньому масово спалювали жінок, котрих визнали відьмами.

Насправді ж, серед засуджених за ніби-то користування чарами, було немало чоловіків. А на багатті їх не спалювали, адже вірили, що вогонь чаклунам не страшний. Їх забивали камінням, а потім вішали на мотузці. Проте через популярні фільми про відьом, доводити як було насправді — марна справа.

10. Єва з’їла яблуко в райському саду.

Найдавніший міф, котрий немає підтвердження. Навіть якщо вірити біблійним легендам, там немає жодної згадки про те, що це був за фрукт. Тож це цілком міг бути і персик або груша.

підготувала Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua

Поділись


• не пропусти• магазин

• новини партнерів