Покетбуку і не снилось: названі найдорожчі книги у світі

369

Одна з найбільших колекцій старовинних книг належить Білу Гейтсу, пише Знай

Підпишись на нашу сторінку у ФБ

Книга – це багатство. Адже вона є справжньою скарбницею думок, картин, звуків, пам’яті і літописів народів та видатних людей.

Однак, книга може бути справжнім багатством не лише духовним, а й фінансовим. Особливо, якщо її вартість дорівнює мільйонам доларів.

Історія аукціонів знає безліч випадків, коли рідкісні та історично цінні книги продавалися за величезні гроші. Про п’ять найдорожчих книг в історії людства розповів Luxury-Insider.

Відзначається, що одна з найбільших колекцій старовинних книг належить Білу Гейтсу, де головною прикрасою є Лестерський кодекс, придбаний за 30 млн доларів.

Лестерський кодекс, Леонардо да Вінчі, 1506-1510 роки

Написаний Леонардо да Вінчі Codex Leicester – це колекція відомих наукових праць італійського Відродження. Формально, це не зовсім книга, а, зошит да Вінчі, де він записував свої відкриття і спостереження дзеркальний шрифтом і робив замальовки. Серед написанних ним  30 наукових праць, Кодекс, мабуть, найвідоміший.

У листопаді 1994 року Лестерський кодекс був проданий на аукціоні Christie’s Білу Гейтсу за рекордну суму в 30,8 млн доларів. Зараз манускрипт активно демонструється в музеях.

codex_leicester.jpg

Копія Великої хартії вольностей 1215 рік

Політико-правовий документ, який захищав ряд юридичних прав і привілеїв вільного населення середньовічної Англії – один з головних документів в історії. У 2007 році рідкісна копія хартії, віком 710 років, пішла з молотка за 21,3 мільйона доларів. Власником став Девід Рубенштейн – американський бізнесмен.

henry_the_lion_at_his_wedding_to_matilda_of_england.jpg

Євангеліє Генріха Лева, 1188 рік

Це рукописне видання було створено за наказом Генріха Льва – герцога Саксонії і Баварії. Манускрипт містить 226 сторінок, якіс супроводжуються 50 ілюстраціями, оформленими в романському стилі ченцями аббатсва Хельмарсхаузен. Після смерті герцога книга довго вважалася загубленою, але була знайдена в 1861 році. Через 120 років невідомий торговець виставив Євангеліє на аукціон Sothebys, де її викупив уряд Німеччини за 11,7 млн ​​доларів.

a_1297_copy_of_magna_carta_owned_by_the_australian_government_and_on_display_in_the_members_hall_of_parliament_house_canberra.jpg

Птахи Америки, Джон Джеймс Одюбон, 1827-1838 роки

За 11 років в США були створені 200 примірників першого видання книги. Формат книги вражає – 127 см заввишки. Всі 435 сторінок розфарбовані вручну. Більшість птахів зображені в натуральну величину. На сьогодні відомо про існування 120 копій. Одну з таких у 2010 році продали за 11,5 млн доларів.

birds_of_america.jpg

Кентерберійські розповіді, Джеффрі Чосер, кінець XIV століття

Головний твір Чосера являє собою збірник з 22 віршованих і двох прозаїчних новел, об’єднаних однією темою: історії паломників, що прямують на поклоніння мощам святого Томаса Беккета. У 1998 році перший екземпляр книги придбав бізнес-магнат Джон Пол Гетті молодший за 7,5 млн доларів.

the_peasants_revolt_of_1381.jpg

Поділись


• не пропусти• магазин

• новини партнерів